AK Parti'nin Aziziye açmazı! 

AK Parti ne yaptıysa Aziziye’de oylarını artırmayı başaramadı.

Eyüp Tavlaşoğlu ismi Aziziye’de heyecan uyandırmadı.

Neredeyse teşkilatın tamamı, Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı günlerdir  seferber olmuş Aziziye için çalıştı, ancak manzara değişmedi.

 

 

 

AK Parti seçimlere 4 gün kala, kara kara Aziziye’de seçimi nasıl çevireceğini düşünüyor.

 

 

 

Parti Genel Merkezinin sık sık yaptığı kamuoyu yoklamalarında, Aziziye’de seçimin kaybedildiği yönünde raporları, teşkilatı harekete geçirdi ancak çabalar olumlu sonuç vermedi.

 

 

 

Neredeyse bütün teşkilat Aziziye için adeta seferber oldu. Cumhurbaşkanı bile Erzurum mitinginde Aziziye’yi gündemine aldı, ancak bu çabalar seçmen tercihini değiştirmedi.

 

 

 

Devreye ilçede sevilen bir isim olan Büyükşehir Belediye Başkanı girdi. Neredeyse son 15 günde her gün Aziziye ilçesine giderek, özellikle köylerde çalışma yaptı. Milletvekilleri adeta Aziziye’ye üs kurdular. Buna rağmen Genel Merkez araştırmalarında sonuç değişmedi.

 

 

 

Seçmenin karşısına vizyon projeler başlığıyla çıkan Tavlaşoğlu’nun projeleri ilçede karşılık görmedi. Hatta komik bulundu. Zira Tavlaşoğlu, vizyon proje(!) diye seçmene, okul önlerindeki yaya geçitlerini belirgin olsun diye boyamaktan bahsetti. Bir başka vizyon(!) projesinde, “belediyenin parklarından ücret almayacağız” dedi.

 

 

 

Özellikle emekli vatandaşların, köylü ve çiftçilerin yoğun yaşadığı ilçede, emeklilere yönelik elle tutulur bir projesinin olmayışı, köylü ve çiftçiye yönelik sadece hükümet politikalarını anlatarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in gölgesinde, onun yaptığı hizmetleri anlatıp vaatte bulunarak  geçiren Tavlaşoğlu, seçmende bir karşılık bulmadı.

 

 

 

Aziziye’nin kendilerine verileceğine inanan ilçedeki MHP’li seçmenin de tepkili olduğu biliniyor. Aday belirleme sürecinde bunun hesabını iyi yapamayan AK Parti, şimdi kara kara, Aziziye’yi nasıl kazanabilirizin hesabını yapıyor. Geriye kalan 4 gün yeterli olacak mı bekleyip göreceğiz. 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.