GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 15 Eylül 2022 23:30 Haber Girişi : 15 Eylül 2022 09:44

YÜCELİK'E TEPKİ YAĞDI

Erçimsan A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Fatih Yücelik’e sosyal medyadan tepkiler yağdı.

Çok ortaklı bir şirket olarak kurulan Erçimsan A.Ş.’de hissedarlar, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı ve İcra kurulu başkanı Fatih Yücelik diğer ortaklara danışmadan, hissedarlara sormadan kararlar almasından rahatsız. Şirketin aşırı borçlanma yüzünden ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiği şu günlerde, bu yıl yapılması gereken Mali Genel Kurulunu bile yapamamışken, İcra kurulu başkanı Fatih Yücelik’in bir panelde yaptığı açıklamalara Erzurum’dan tepkiler yağdı. Panel Haberinin altına yorumlar yapan vatandaşlar; “ Siz önce Türkiye’deki çimento fabrikaları büyük karlar açıklarken bu kadar fabrikayı nasıl borca batırdınız, anlatmak için genel kurul yapın” yorumlarını paylaştılar.

haber arası reklam

 

 

 

Cavit Subaşıgüller isimli vatandaş; “ Betonun metreküpünü 1.000 TL az 5.000 TL’ye satın. Türkiye’deki en pahalı hazır beton Erzurum’da. ” diye yazarken, Cem Demircan; “ Siz önce Türkiye’deki çimento fabrikaları büyük karlar açıklarken bu kadar fabrikayı nasıl borca batırdınız, açıklamak için genel kurul yapın” paylaşımında bulundu. Ahmet Dadaş isimli bir vatandaş ta “ Yıllardır kar payı dağıtımı yapmayarak, ortakların haklarını en lüks ofisler yaptırıp, saraylarda yaşıyorsunuz. Yoksa bu sıralar kar dağıtımı yaparak, başka hesaplar içinde mi olacaksınız?” diye yorum yaptı.

 

 

İşte Habere yapılan o yorumlar; 

 

 

 

Öte yandan Erçimsan Holding’de hisseleri olan vatandaşlar; “ Şirketin hisse bedelleri yakın geçmişte, 800$ ila 1000$ bandında değişiyordu. Bu gün geldiğimiz noktada 2500 TL’ye düşmüş durumda. Bunun tek sebebi kötü yönetimdir. Bilecik fabrikamız satıldı, hem de yarı fiyatına. Borç katrilyonlarca lira. Şirketin mal varlığı borçları karşılıyor mu bilmiyoruz? Bize kimse çıkıp seyri anlatmıyor. Kapalı bir kutu, aile şirketi gibi yönetiyorlar. Ailenin bütün fertleri neredeyse yönetimde. Kendisi, iki oğlu, damadı. Adamlar o kadar rahatlar ki bu yıl yapılması gereken Mali Genel Kurulu bile yapmadılar. Bizler hissedarlar olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i göreve davet ediyoruz. Bizim gücümüz yetmiyor, sesimizi kimse duymuyor. Büyükşehir Belediyesi bu şirketin 18’lik hissedarı. Bizim hakkımızı da savunmak ona düşer.” Diyerek bir kez daha Başkan Mehmet Sekmen’in konuyla ilgilenmesini istediler.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mevlüt tercan 16 Eylül 2022 06:28

    Yücelikler bu variyete nasıl ulaşti bunu sorgulayan yok. Bir nalbur dükkaniyla bu servet olurmu?