SİYASET Haber Girişi : 02 Şubat 2024 23:15

YRP'den Beylikdüzü'ne Dadaş başkan adayı...

YRP'den Beylikdüzü'ne Dadaş başkan adayı...
Erzurumlu işadamı ve siyasetçi Vehbi Orakçı, Yeniden Refah Partisi Beylıkdüzü adayı olarak açıklandı...

ERZURUMEKSPRES - Erzurumlu işadamı ve siyasetçi Vehbi Orakçı, Yeniden Refah Partisi Beylıkdüzü adayı olarak açıklandı... Orakçı'nın adaylığı Beylikdüzü'nde büyük sevinç yarattı.

2004-2009 yıllarında Beylikdüzü İlçe kurucu Belediye Başkanlığı görevini yürüten Orakçı, yaptığı hizmetlerle vatandaşın gönlünde taht kurmuştu. Beylikdüzü'nün efsane başkanı olarak adlandırılan Orakçı'nın Yeniden Refah Partisi tarafından Beylikdüzü'nden aday gösterilmesi ilçede büyük sevinçle karşılandı. 

ORAKÇI: AYNI AŞK VE HEYECANLA DEVAM EDECEĞİZ

Beylikdüzü adaylığı açıklanan Vehbi Orakçı sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Orakçı açıklamasında ''Halka ve Hakk'a hizmet yolculuğumuza, Demokrasi İttifakıyla, Yeniden Refah Partisi'nde aynı aşk ve aynı heyecanla devam edeceğiz inşallah. Genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan bey'e "Beylikdüzü'nü Beylikdüzü Yapan Adam" kitabımızı hediye edip Beylikdüzü'nü kazanma sözü verdik'' ifadelerini kullandı.

 

VEHBİ ORAKÇI KİMDİR?

Vehbi Orakçı 1970 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Horasan Yeşilyurt İlköğretim Okulu’nda bitirdikten sonra bulunduğu kasabada Ortaokul olmadığından eğitimine 1,5 yıl ara vermek zorunda kaldı. Dönemin Horasan Kaymakamı Muammer Güler’in desteğiyle ortaöğretimine kaldığı yerden devam etti.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTU

1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünü bitiren Orakçı mezuniyet sonrası Beykent Üniversitesi Uluslararası Politika ve Ekonomi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve ardından Kültür Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde Proje Yönetimi alanında doktorasına başladı.

İŞ ADAMI KİMLİĞİ

1993 yılında üniversite öğrencisi olarak kuruluşunu gerçekleştirdiği Marmara Mühendislik ve Yapı Sanayi Şirketi bünyesinde: inşaat, proje, mühendislik ve gıda ticareti alanlarında önemli faaliyet gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİ

İş adamı olarak başarılı projelere imza atan Orakçı, daha fazla insana faydalı olabilmek ve başta eğitim alanında olmak üzere hayata dair her alanda hizmet edebilmek için 2004-2009 yıllarında Beylikdüzü İlçe kurucu Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Bu dönemde Beylikdüzü eğitimde altın çağını yaşadı. Türkiye birincisi fen lisesi olmak üzere bölgeye 13 okul kazandırıldı.

EĞİTİME ADANMIŞ BİR ÖMÜR

2011 yılında toplumun tüm katmanlarına hitap eden bir sorumluluk bilinciyle kurulan AREV Vakfı’nın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Vehbi Orakçı AREV Vakfı ile Türkiye’nin dört bir yanında eğitime muhtaç çocuklara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bu çalışmalardan en özeli ise Orakçı’nın binbir zorlukla okuduğu köyünde yardıma muhtaç çocuklar için yapılan anaokulu, ilkokul ve ortaokul oldu.

EĞİTİM İÇİN YENİ BİR HAMLE: AREV OKULLARI

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda Mustafa Kemal Caddesi Molla Gürani Sok. No:9 Beylikdüzü Kavaklı kampüsünde hizmet vermeye başlayacak AREV Okulları; çeyrek asra yaklaşan birikim ve tecrübesi ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine umut olacak. AREV Vakfı aracılığıyla verilen burslar ile her zaman eğitime destek olarak 10.000 metrekare alanda hizmet verecek AREV Okulları, öğrencilere aktivite çeşitliliği sağlayarak onları bilimi, sporu ve sanatı keşfetmeye davet ediyor.


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.