GÜNDEM Haber Girişi : 10 Ocak 2022 14:49

RÜŞVET ALAN SUÇLU DA VEREN AK KAŞIK MI?

Büyükşehir Belediyesi’nde görev değişikliklerine neden  olduğu söylenen yolsuzluk iddialarını duymuşsunuzdur. Günlerdir Erzurum’da bu konu konuşuluyor.

Büyükşehir Belediyesi’nde görev değişikliklerine neden  olduğu söylenen yolsuzluk iddialarını duymuşsunuzdur. Günlerdir Erzurum’da bu konu konuşuluyor. Bir firma ihaleyi almak için rüşvet vermiş, ihaleyi alamayınca elinde rüşvet dekontlarıyla kurumun amirine gitmiş, olayın kısaca özeti bu. Konu kamuoyunda tek taraflı tartışılıyor. Sadece rüşvet aldıkları iddia edilenler konuşuluyor. Rüşveti verdiğini iddia eden firmayla ilgili hiç ses yok.

haber arası reklam

 

 

 

 

Sizce Neden?

Merak ediyorum, bu firmanın gizli ortakları var mı? Bu firmayı kamu kurumlarıyla kim tanıştırdı? Kimler Referans oldu? Ben merak ediyorum, siz merak etmiyor musunuz?

 

 

Bir merakım da bu firmanın bu güne kadar hangi kamu kurumlarına hangi hacimde iş yaptığı? Bu güne kadar yaptığı veya aldığı her ihalede rüşvet mi ödemiş? İhale bedelleri ne kadarmış, bu firma ne kadara almış? Olmayan yani hiç yapılmayan işler için fatura kesildiği iddia ediliyor. Bu faturaları neyin karşılığında kesmiş? Bu firmanın da hesap hareketlerinin incelenmesi gerekmez mi? Yada incelendi mi? İncelendiyse, kimlere kar payı göndermiş açıklansın. Gerçekten de söylendiği gibi AK Parti’li üst düzey gizli hissedarları var mı? Adli soruşturma yapılmamasının sebebi, firmanın arkasındaki güçlü isimler mi?

 

 

Sorular böyle uzar gider…

 

 

Eğer birilerin KALEMi bu iddialar nedeniyle kırılıyorsa, KIRMIZIymış, yeşilmiş hiç fark etmez. İddialar doğruysa olayın iki tarafı da suçlu ama, bir taraf görevinden alınıp ağır bedel öderken, bu firma kamu kurumlarına iş yapmaya devam mı edecek?

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ömer varçın 11 Ocak 2022 00:05

    Rüşvet alanda verende melün aynı suçlu belediye de adam kayırma herzaman var adına herne dersen de AKP.Ve belediyeler Anavatan partisine benzemeye başladı çoktan oldu sonları silinip gidecekler mazlumun ahı çıkar aheste aheste

  • Vatandaş rıza 10 Ocak 2022 20:11

    İhaleyi alamadığı için mi yaptığı işlerin parasını alamadığı için mi rüşvet verilmiş .Farklı konular.Rüşvet dekontları varsa ve görevden alınmalar varsa bunun adli tarafı niye yok .Neden yok Şehir efsanesi buya iktidar giderse çok zimmetler çıkacağı konuşuluyor .Erzurumdaki bir kaç gazeteci duymuş diğerleri duymamış mı niye yazılmıyor.Görevden uzaklaştırılan iki kişinin bir sıkıntısı yoksa niye görevlerine iade edilmiyorlar yazık değil mi .yoksa siz gidin ve susun zamanla bu olay kapanır mı denmiş ,bunlar vicdani sorular tabi bazılarının Vicdanı para olmuş .