GÜNDEM Haber Girişi : 26 Ağustos 2023 15:41

Rektör Çomaklı’dan Vali Çiftçi’ye hayırlı olsun ziyareti

Rektör Çomaklı’dan Vali Çiftçi’ye hayırlı olsun ziyareti
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret etti.

ERZURUMEKSPRES - Rektör Çomaklı, 9 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Çorum’dan Erzurum Valiliğine atanan Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Atatürk Üniversitesi hakkında Vali Çiftçi ile bilgi paylaşımında bulunan Rektör Çomaklı, üniversite kuran üniversite misyonu ile başta bulunduğu bölge olmak üzere 67 yıldır ülkesine hizmet etmenin haklı gururu içerisinde çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirtti. Üniversitenin çehresini değiştiren ve dünya üniversiteleri ile rekabet edecek bir kurum hüviyeti kazanmasına öncülük eden Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinden de bahseden Rektör Çomaklı, atılan adımlar neticesinde hem Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından akredite edildiklerini hem de bu vizyon çerçevesinde atılan adımlar neticesinde YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi statüsü kazandıklarını söyledi.
Üniversite-toplum, üniversite-sanayi, üniversite-kamu ve üniversite-turizm iş birlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen ve planlanan proje ile çalışmalar hakkında da değerlendirmelerde bulunan Rektör Çomaklı: “Atatürk Üniversitesi Erzurum’un gözbebeği, dünyaya açılan kapısı, geçmişi, bugünü ve yarınıdır. Üniversitemiz mezunları sadece ülkemizde değil dünyanın birçok ülkesinde görev almakta ve şehrimizin gönüllü elçileri olarak bizleri temsil etmektedir. Bizler de bu sorumlulukla üniversitemizi, iç ve dış tüm paydaşlarımızın katkısı ile daha üst noktalara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygularla, Erzurum’a değer katacağına yürekten inandığım, üniversitemize yaklaşımı ile de önemli çalışmaları hep birlikte hayata geçireceğimize emin olduğum değerli Valimiz Mustafa Çiftçi’ye hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, tarihi ve kültürü ile bu özel kente hizmet noktasında kendisi nezdinde tüm Erzurum Valiliğine kolaylık ve muvaffakiyetler diliyorum” şeklinde konuştu.
Vali Çiftçi: “Atatürk Üniversitesi ile Etkin ve Verimli Çalışmalar Gerçekleştireceğiz”
Atatürk Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen proje ve çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirterek şehir ve bölgenin sosyo-kültürel gelişimindeki önemine değinen Vali Çiftçi ise: “Tarafımıza tevdi edilen bu görev çerçevesinde dünyada benzeri bulunmayan tabiat harikası doğal güzelliklere ve coğrafi oluşumlara, tarihi eser ve kültürel varlıklara sahip Erzurum ilimize ve bu güzide coğrafyada yaşayan kıymetli hemşerilerimize hizmet etmenin onur ve mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.
Bir ilin kalkınmasında üniversitelerin önemli bir işleve sahip olduğundan hareketle, Atatürk Üniversitesinin de şehre katkısının bu anlamda oldukça büyük olduğunu aktaran Vali Çiftçi: “Erzurum gibi kadim bir kente hizmet etmenin getirdiği sorumluluk ile gelecek nesillere her alanda daha da gelişmiş bir Erzurum bırakmak, ülkemizin ve bölgemizin seçkin yükseköğretim kurumlarından biri olan Atatürk Üniversitesi ile etkin ve verimli ortak çalışmalar gerçekleştirerek Erzurum’un marka değerini daha da yükseltmek öncelikli hedeflerimiz arasında olacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.