GÜNDEM Haber Girişi : 26 Ekim 2023 09:40

'Ölüm virajı' artık güvenli

Vatandaşlar kavşağın genişletilmesini ya da bölgeye tünel yapılmasını istiyor

Erzurum'un Tortum ilçesine bağlı Pehlivanlı Mahallesi'nde bulunan ve "ölüm virajı" olarak anılan keskin viraj, yeniden düzenlendi.

haber arası reklam

 

 

 

Erzurum-Artvin Karayolu Tortum Pehlivanlı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan kavşağında Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerince önemli düzenlemelere tabi tutuldu. Yol, ışıklı tabelalar, şerit uyarı sistemleri ve bariyerlerle donatıldı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ölümlü kaza sonrasında, viraj daha da güvenli hale getirildi.

 

 

 

 

 


Kavşağın her yıl onlarca kaza ve ölüme sebep olması nedeniyle, bölge halkı tünel yapılmasını istiyor. Yolun artık daha güvenli olması olumlu bir adım olsa da, tünel projesiyle bu tehlikeli virajın tamamen ortadan kaldırılması hedefleniyor. Vatandaşlar, güvenli bir yolculuk için bu önemli projenin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor.

 

 

 

 

 


Mahalle sakinlerinden Aytekin Er, “Ölüm virajında yaşanan kazalar sonra kaza ile yeniden gündeme geldi. Virajda güzel bir çalışma yapıldı. Şeritler yeniden çizildi. Işıklı tabelalar konuldu. Bariyerler yenilendi. Yol daha güvenli ancak kesin çözüm için tünel yapılması lazım” diye konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.