VİDEO HABER Haber Girişi : 09 Ocak 2022 12:36

Nehirde buz kütlesini sal olarak kullanan gençlerden biri suya düşünce boğulma tehlikesi atlattı

Kısmen donan Çoruh nehrinde buz kütlelerini sal gibi kullanarak nehirde ilerleyen gençler görenleri şaşırtıyor. Maceraperest gençlerden buz gibi suya düşen genç boğulma tehlikesi atlattı.
Nehirde buz kütlesini sal olarak kullanan gençlerden biri suya düşünce boğulma tehlikesi atlattı

Çoruh nehrine balık tutmak için giden dört kişi, bazı alanları donan nehirde buz kütlesini sal gibi kullanarak tehlikeye aldırış etmeden nehrin karşısına geçti. Geçmiş yıllarda babaları ve dedelerinin de bu şekilde buz üzerinde nehirde gezinti yaparak karşıdan karşıya geçtiklerini belirten maceraperest gençler, güzel ve heyecanlı olduğunu kaydettiler. Gençler, yörede 'buz binmek' olarak bilinen bu yolculuğu çocukluklarından itibaren zaman zaman yaptıklarını belirttiler.

haber arası reklam

 

 

 

 

Nehirdeki buz kütlesinin bir parçasını kırdıktan sonra üzerine çıkan Sıtkı Köse isimli genç ise suya düşünce boğulma tehlikesi atlattı. Kıyafetleri sırılsıklam olan Köse, yakılan ateşle ısındı. Bu anlar arkadaşları tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.