GÜNDEM Haber Girişi : 28 Eylül 2023 08:57

Narman Şekerli Barajı gün sayıyor

Narman Şekerli Barajı gün sayıyor
47 bin dekar araziye su temin edecek

AK Parti Erzurum Milletvekilleri Selami Altınok ve Mehmet Emin Öz, yapımı devam eden Narman Şehitler Barajı’nı incelediler. Milletvekili Altınok, “Hızlı bir şekilde çalışmaların devam ettiğine şahit olduk. Emeği geçenleri kutluyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Milletvekili Öz’de yaptığı açıklamada, “ DSİ Bölge Müdürümüz Oğuzhan Yavuz, Narman Belediye Başkanımız Burhanettin Eser, Narman İlçe Başkanımız Ruhi Tanrıver, İl Yönetim Kurulu Üyemiz Rıdvan Kalkan ve Meclis Üyemiz Hayrullah İnce ile birlikte Narman Şehitler Barajını yerinde inceledik. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Erzurum, Narman ve ülkemiz için bu projelerin hayata geçmesi gurur kaynağımızdır.” dedi.

 

 

 

 

 


Temelden yüksekliği 86,90 metre olan Narman Şehitler Barajı, gövdesi kil çekirdekli kaya dolgu tipinde projelendirildi. 12 milyon metreküp depolama hacmine sahip olacak barajdan, 47 bin dekar araziye su temin edilecek. 2024'te projenin bitirilip, barajda su tutulması hedefleniyor. Yetkililer göre; baraj sayesinde modern sulama ile tanışacak 47 bin dekar arazide sulama maliyetleri düşecek, verim artacak.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.