SAĞLıK Haber Girişi : 05 Nisan 2023 19:49

Kalbin yıldızları Buhara’da

Kalbin yıldızları Buhara’da
Yeni binasıyla birlikte atağa kalkan Erzurum’un tek özel hastanesi Buhara, Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi’nin çok önemli 3 ismini bünyesine kattı. 

Kardiyoloji profesörü Serdar Sevimli ile Kalp ve Damar Cerrahisi’nin önemli isimleri Prof. Dr. Münacettin Ceviz, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nden, Op. Dr. Murat Tavlaşoğlu ise Ankara’daki özel bir hastaneden ayrılarak Özel Buhara Hastanesi ailesine katıldı.

 

 

 

 

Kadriyoloji ile Kalp ve Damar Cerrahisi’nde ülke genelinde söz sahibi olan 3 isim, bugün itibariyle Özel Buhara Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

 

 

 

 

 

 

Özel Buhara Hastanesi’nde Prof. Dr. Sevimli, Prof. Dr. Ceviz ve Op. Dr. Tavlaşoğlu’nun görev yapacağı Kalp Merkezi, bugün itibariyle Erzurumlular’ın hizmetine sunuldu. 

 

 

 

Kardiyoloji Servisinde, anjio ve stent uygulamaları koldan anjio yöntemi ile gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Serdar Sevimli önderliğinde kalp ritim bozuklukları, kalp kapak hastalıklarının tedavisi, tıkalı ayak damarlarının balonla açılması, eforlu EKG, ekokardiyografi, tansiyon ve ritim holter tetkikleri de gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Münacettin Ceviz ile Op. Dr. Murat Tavlaşoğlu’nun hizmet vereceği Kalp ve Damar Cerrahisi’nde ise uygun hastalarda küçük kesi ile koroner BY-PASS ve kalp kapağı ameliyatları gerçekleştirilecek. Ayrıca, atardamar ve toplardamar hastalıklarında medikal ve cerrahi tedavi ile estetik varis cerrahisi operasyonları da yapılabilecek.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.