KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 16 Ağustos 2022 12:04

İzmir’de Erzurum gündem olacak

Ege Bölgesi Dernekler Birliği Federasyonu ve İzmir Erzurumlular Vakfı’nın ortaklaşa organize edeceği Erzurum tanıtım haftası Ekim ayında İzmir fuarında yapılacak.

İzmir’in kalbinde Erzurum haftası etkinlikleri yapılacak. Ege Bölgesi Dernekler Birliği Federasyonu ve İzmir Erzurumlular Vakfı önemli bir etkinliğe imza atacak.

haber arası reklam

 

 

 

İzmir’de hafta boyunca Erzurum konuşulacak.

13-14-15-16 Ekim/2022 tarihinde İzmir fuarında yapılacak olan Erzurum Tanıtım Haftası ile ilgili olarak, Erzurum’a gelen ve bir dizi temaslarda bulunan heyet, İzmir’e dönerek, çalışmalarına başladı.

 

 

 

 

 

 

 

Etkinlikle ilgili olarak Erzurum’a gelen Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Başkanı Zakir Salmanoğlu, İzmir Erzurum Vakfı Başkanı Kenan Kırkpınar, Federasyon Genel Başkan Vekili Barış. Atila, Federasyon Genel Sekreteri Bülent Eser, İzmir Erzurum Vakfı Genel Sekreteri ayrıca Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyon Genel Başkan Vekili Av. Emrullah Aksakal, İş Adamı Murtaza Öztekin etkinlikle ilgili olarak, Vali Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ömer Çomaklı, Turizm İl Müdürü Cemal Almaz ve bazı kamu kurumlarının yöneticileriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundular.

 

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan gelen Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Başkanı Zakir Salmanoğlu, “ İzmir’de geçtiğimiz yıllarda da Erzurum tanıtım etkinlikleri düzenlendi. Bizim amacımız da bu etkinliklerin üzerine koyarak, her yıl daha da büyüterek, İzmir’de Erzurum için farkındalık yaratmak olacak. 13-14-15-16 Ekim tarihinde İzmir fuarında etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Erzurum’un yöresel ürünlerinin yer aldığı stantlar kurulacak, Erzurum’un konuşulduğu adata bir çalıştay şeklinde paneller, konferanslar yapılacak. Şehrin yatırım potansiyellerini, İzmir’de yaşayan Erzurumlu iş insanlarımıza anlatacağız. Yerel ve ulusal sanatçılarımızın katılımı ile konserler gerçekleştirilecek. Arzumuz İzmir’de daha önce yapılmamış büyüklükte bir etkinliğe imza atmak. Bu anlamda tüm derneklerimizle, Vakfımızla birlikte hareket ediyoruz, bu birliktelik Erzurum adına önemli meyveler verecektir.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Salmanoğlu ayrıca Erzurum’daki ziyaretleri sırasında kendilerine yakın ilgi gösteren şehrin yöneticilerine de teşekkür etti.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.