SİYASET Haber Girişi : 21 Temmuz 2022 14:39

İYİ Parti'nin yükselişi birilerini rahatsız ediyor...

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar iktidara yakın medya guruplarında çıkan “İçki içmediğim için Meral Akşener beni sürdü” başlıklı eski emniyet müdürüne ait iddialara yanıt verdi.

ERZURUMEKSPRES - İYİ Partili Melih Kırkpınar, gazetecilik mesleğinin kutsal ve bir o kadar da etik değerler taşıdığına vurgu yaparak şu açıklamalarda bulundu, “Tarihin hiçbir döneminde eşi ve benzeri olmayan bir durumla karşı karşıyayız. İddia sahibi kadar muhatabının da beyanını alıp haber yapması gereken basın kuruluşları, bunu yapmak yerine bir iddiayı gerçekmiş gibi yansıtmaya uğraşıyor. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in o dönemde askeri vesayete karşı aldığı tavır ortadadır. O dönemin baş aktörleri Genel Başkanımızı tehdit etmiş ama yine de sonuç alamamışlardır. Bugün bazı yandaş medyada çıkan bu haber bizim için de vatandaş içinde bir önem arzetmiyor. Çünkü herkes kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. İYİ Parti'nin özgür basına verdiği önem ortadadır. Bu bağlamda mesleğin kutsal ve etik değerlerine hassasiyet göstermesi gereken de yine basın emekçileridir, bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

haber arası reklam

İYİ Parti'nin Yükselişi Birilerini Ziyadesiyle Rahatsız Ediyor. 

Açıklamasının devamında İYİ Parti'nin vatandaş tarafından büyük bir teveccüh gördüğünü ve yükselişinin artarak devam ettiğine değinen Melih Kırkpınar, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in liderliğinde ve öncülüğünde sürekli olarak halkın içindeyiz. Sıkıntı ve problemleri tespit edip çözüm noktasında da yetkili makamları harekete geçiriyoruz. Yani onların iktidarken yapamadıklarını muhalefet iken yapıyoruz. Bu durum vatandaşın dikkatinden kaçmıyor. Vatan için vatandaş için gece gündüz demeden mücadele etmeye devam edeceğiz. Bundan rahatsız olan birileri, bu tip aslı astarı olmayan ve iddiadan öte bir gerçeklik ifade etmeyen haberler yaparak göze girme yarışında. Bu iddialarda bulunan şahıs iddiasını ispatlamazsa hukuken ve vicdanen sorumlu kalacak bunu gerçekmiş gibi yansıtanlar da halkın vicdanında yargılanacaktır. İftiralar, yalanlar, gerçeği yansıtmayan iddialar bizi dün olduğu gibi bugün de bizi yıldırmayacak tam aksine dava edindiğimiz vatan ve vatandaş aşkına daha sıkı bağlayacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.