YAŞAM Düzenleme Tarihi : 20 Ocak 2022 22:00 Haber Girişi : 20 Ocak 2022 13:47

 İspirliler doğalgaz mağduru

Erzurum’un İspir ilçesi vatandaşlar soğuk kış günlerinde doğalgaz mağduru oldu. Belediye Başkanı Ahmet Coşkun'un konuya kayıtsız kalması, ilçe sakinlerinin tepkisine neden oldu.

İspir’de doğalgaz kullanımına geçilmesine rağmen firmanın gerekli altyapıyı oluşturmaması vatandaşları soğuk kış günlerinde dondurdu. Yaz mevsiminde doğalgaza geçilen ilçede Palen Dogalgaz tarafından yeterli gazın sağlanamaması vatandaşları soğuk kış günlerinde zor durumda bıraktı.

haber arası reklam

 

 

 


Akşam saatlerinden itibaren abonelere gaz verilmemesi bir çok vatandaşın soğuk yüzünden hastalanmasına neden oldu. Vatandaşlar elektrik ısıtıcılarıyla ısınmaya çalıştıklarını ifade ederken, “Elektrik hem pahalı hem de arzu edilen seviyede ısıtmıyor. Yoğun kış günlerinde doğalgaz şirketinin bu tutumu anlaşılır değil. İnsanlar evlerinde battaniye ile ısınmaya çalışıyorlar. Şirketin yöneticilerinden bu konuda tedbir almalarını istiyoruz. Belediye Başkanı Sayın Ahmet Coşkun'a bir kaç kez durumu iletmemezi rağmen, konuya kayıtsız kalması gerçekten düşündürücü. Bizim sorumluluğumuzda değil deyip, bizleri savuşturuyor. Başkanın Organizatör olarak, Organizasyonlara verdiği önemi, halka hizmet noktasında da göstermesini bekliyoruz. Birileri Ahmet Coşkun'a belediye başkanı olduğunu hatırlatmalı." diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.