GÜNDEM Haber Girişi : 08 Aralık 2023 10:59

İl tarım ve Orman Müdürlüğü'nden ÇKS uyarısı...

İl tarım ve Orman Müdürlüğü'nden ÇKS uyarısı...
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuru işlemleri 2 Ocak 2024’te sona eriyor.

ERZURUMEKSPRES - Çiftçilere yönelik tarımsal faaliyetlerin kayıt altına alınması, tarımsal desteklemeler ve tarımsal politikaların belirlenmesi, denetlenmesi ve izlenmesi amacıyla oluşturulmuş bir sistem olan Çiftçi Kayıt Sistemi için İl tarım ve Orman Müdürlüğünce çiftçilere son başvuru günü uyarısı yapıldı.

Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Alpaslan Kenger, “Ülkemizde bitkisel ve hayvansal üretimi artırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, tarımsal üretimde sürdürülebilirliği sağlamak, üretim maliyetlerinin azaltılmasında üreticilere katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımızca Tarımsal Destekleme ödemeleri yapılmaktadır.

Tarımsal Destekleme ödemeleri kapsamında kullanılan Çiftçi Kayıt sistemi (ÇKS) çalışmaları ÇKS yönetmelikleri ve Bakanlığımızca yayımlanan talimatlar kapsamında yürütülmekte olup, üzerine kayıtlı arazisi bulunan mal sahibi veya kiracı olarak en az bir üretim sezonunda tarımsal üretim yapacak olan gerçek ve tüzel kişiler Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıt yaptırarak destekleme ödemelerinden yararlanabilmektedirler.” dedi.

Ayrıca Kenger, 2024 üretim sezonu için üreticilerimizin, Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularını 1 Eylül - 02 Ocak tarihleri arasında arazilerinin bulunduğu il/ilçe Tarım ve Orman Müdürlükleri veya e-Devlet Kapısı üzerinden yapabileceklerini bildirdi.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.