GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 15 Şubat 2021 23:30 Haber Girişi : 15 Şubat 2021 13:55

Gara şehidi Jandarma Er Sedat Sorgun son yolculuğuna uğurlandı…

PKK terör örgütünün Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde kalleşçe şehit ettiği 13 görevliden biri olan Jandarma Er Sedat Sorgun, memleketi Erzurum’da son yolculuğuna uğurlandı…
Gara şehidi Jandarma Er Sedat Sorgun son yolculuğuna uğurlandı…

Kuzey Irak Pençe Kartal-2 Harekâtı bölgesinde, Erzurumlu kahramanımız Jandarma Er Sedat Sorgun, soysuz terör örgütü tarafından şehit edildi. Şehit Er Sorgun’un naaşı Narmanlı camide kılınan  namaz sonrası ebedi istinatgâhına tevdi edildi… Cenaze namazına binlerce Erzurumlu katıldı…

haber arası reklam

 

 

 

PKK'lı teröristler tarafından Irak’ın Gara bölgesinde şehit edilen askerlerden biri olan Sedat Sorgun, 13 Ağustos 2015 tarihinde memleketi Erzurum'a izne dönerken Diyarbakır'ın Lice ilçesinde hainler tarafından kaçırılmıştı.

 

 

 

 

6 yıl boyunca PKK terör örgütünün elinde esir olarak kalan Sorgun, dün 12 esirle birlikte PKK’lı teröristlerce haince şehit edildi. Şehit Jandarma Er Sedat Sorgun naaşı öğlen saatlerinde Narmanlı camiye getirildi. Şehidin ailesi ve yakınları ile askeri ve mülki erkanın hazır bulunduğu cenaze namazına binlerce Erzurumlu katıldı…

 

 

 

 

Şehit Sorgun'un naaşı kılınan cenaze namazı sonrasında, katılanların omuzlarında cenaze aracına götürüldü. Ardından dualar eşlmiğinde ebedi istiraatgahına tevdi edildi... 

 

 

 

 

Van'da vatani görevini yapan er Sedat Sorgun, izinli olarak Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki teyzesi Halime Şehitoğlu'nu ziyaret edip, ardından akrabalarını ziyaret etmek için de memleketi Erzurum'a giderken 2015’te Lice'de yol kesen PKK'lılarca kaçırıldı. 10 Şubat'ta Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 13 vatandaştan biri olan er Sedat Sorgun Narmanlı Camisi'nde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Abdurrahman Gazi Mezarlığında defnedildi.

 

 

 

 

 


Cenaze törenine İçişleri Bakan Yardımcısı, Tayyip Sabri Erdil, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Adnan Ertem, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, ilçe belediye başkanları, MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Deva Partisi İl Başkanı Vahit Bingöl, İYİ Parti Teşkilat Başkanı Süha Mühürdaroğlu, protokol üyeleri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

“Şehidin yakınları Diyarbakır annelerine destek vermişti”
Van'da vatani görevini yaparken, izinli olarak Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki teyzesi Halime Şehitoğlu'nu ziyaret edip, ardından akrabalarını ziyaret etmek için de memleketi Erzurum'a giderken 2015’te Lice'de yol kesen PKK'lılarca kaçırılan Sedat Sorgun’un yengesi ve komşuları Erzurum’da yapılan “Diyarbakır’daki annelere destek” mitingine katılmıştı.

 

 

 


Erzurum’daki açıklamada konuşan Sedat Sorgun’un yengesi Elvan Çoban, Diyarbakır’daki annelerin yanında olduklarını ifade ederek, “Sedat 2015 yılında PKK tarafından kaçırıldı. 5 yıldır haber alamıyoruz. Evladımız geri verilsin bu PKK’ya devletimiz son versin. Diyarbakır’daki ailelere destek veriyorum. Ben asla Kürt - Türk ayrımı yapmıyorum onlar benim kardeşlerim. Hiçbir anne ağlamasın hiçbir evlat şehit olmasın. Sedat’ın 5 yıl içerisinde sadece iki kere PKK videosunu yayımladı başka da haber alamadık” şeklinde konuşmuştu.

 

 

 

 


Erzurum’da düzenlenen “Diyarbakır’daki annelerin direnişine destek” mitingine katılan yengesi ve komşuları Sorgun’un geri verilmesini istemişti.
Küçük yaşta annesini kaybeden Sedat Sorgun'u üvey annesi Aynur Sorgun yetiştirdi. Şehit Sorgun, baba Nihat Sorgun'un 4 erkek çocuğundan ikincisi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Adil TAŞCİ 15 Şubat 2021 14:43

    Vatan evlatları dağ tepe demeden canverip kanını feda ederken bir oy uğruna Terör ve onlara destek verenleri kınıyor; dolaylı veya doğrudan Terör ve onların sevicilerini lanetliyorum. Ülkemizin başı sağolsun. Çok üzgünüz Allah rahmet eylesin mekanıları cennet olsun. Ailelerine sabır versin inşallah.