SİYASET Haber Girişi : 06 Aralık 2023 09:36

ERZURUM'DA CHP'YE REKOR BAŞVURU

ERZURUM'DA CHP'YE REKOR BAŞVURU
Yapılan kongreyle İl Başkanı seçilen Serhat Can Eş, sergilediği performansla CHP'lileri heyecanlandırıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Martta yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde bu güne kadar hiç görülmemiş bir biçimde aday adaylığı başvurusu alıyor. Bu durum siyasi kulislerde hem Genel Başkanlık noktasındaki değişim hem de İl Başkanı Serhat Can Eş'in performansı ile izah ediliyor. 

 

 

 

14 Mayıs seçimleri sonrasında CHP'nin  Erzurum'da tabela partisi olacağı yorumlarının aksine, hem belediye Başkanlığı hem meclis üyeliği başvurusunda adeta patlama yaşanıyor. "CHP Erzurum'da hiç bir döneminde bu kadar çok başvuru alamamıştı" yorumlarını yapan partililer, bu teveccühün sandığa da yansıyacağını düşünüyor. 

 

 

 

Geçmişte bir çok ilçeden aday dahi çıkaramayan CHP öyle görünüyor ki bu seçimlerde tüm ilçelerde kendi adayları ile seçime girecek. 

 

 

Aday adaylığı başvuruları ile ilgili bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Serhat Can Eş, " İl Başkanı olarak seçildiğimiz gün, partililerimize bir söz vermiştim. CHP kazanacaksa da kaybedecekse de kendi evlatlarıyla yol yürüyecek. Bunun sağlanması için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi söylemiştik. Şimdi görüyoruz ki sahada bu sözümüz karşılık bulmuş.Hem Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'in sergilediği performans hem de teşkilatlar olarak bizlerin gayreti iddia ediyorum Cumhuriyet Halk Partisi bu seçimde Erzurum'da rekor düzeyde oy alacak. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyet Halk Partisinin Sosyal Belediyecilik anlayışıyla, daha adil, daha şeffaf bir yönetimle şehrimizi tanıştıracağız. Erzurum'da Cumhuriyetin yüzüncü yılında, 23 Temmuz 1919 ruhu ile bizlere destek verecektir. Buna inancım tam." dedi. 

 

 

 

CHP'de öne çıkan aday adayları 

Aşkale'de Mustafa Emre Şenkoğlu, İspir'de Adem Umut Efe, Oltu'da Nuh Bektaş, Horasan'da Tekin Yalçın, Karayazı'da Maruf Alaca, Hınıs'ta Battal Hocaoğlu, Tortum'da Hüsamettin Karadağlı, Uzundere'de Mustafa Ünaldı, Pasinler'de İlhami Çiftçi, Şenkaya'da Yusuf Gökçe, Çat'ta Arif Hikmet Kılıç, Tekman'da Mehmet Oğuz,      

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.