SİYASET Haber Girişi : 24 Haziran 2021 12:11

DEVA PARTİSİ ÇAT'TA VATANDAŞLA BULUŞTU

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl ve İl Yönetimi Çat'ı ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Bingöl, " Çat'ta esnafın yüzü gülmüyor" dedi.
DEVA PARTİSİ ÇAT'TA VATANDAŞLA BULUŞTU

Deva Partisi Çat'ta vatandaşlarla buluştu. İl Başkanı Vahit Bingöl ve yönetimi, ilçe ziyaretleri kapsamında Çat ilçesini ziyaret etti.

haber arası reklam

 

 

 

 

 

İlçe Merkzezinde tek tek esnafı ziyaret ederek, parti politikalarını anlatan Bingöl, esnafında sıkıntılarını dinledi... 

 

 

 

 

 

Çatlılarla uzun uzun sohbet eden Bingöl, " Çat'ta esnafımızın yüzü gülmüyor. Bir çok esnafımız dükkanları boşaltmış, ticaret yapamaz hale gelmiş. Vatandaşın alım gücünün düşmesi en çok esnafımızı oluşsuz yönde etkliyor. Kimsenin dayanacak gücü kalmamış. Sadece Çat'ta değil, gittiğimiz her ilçede aynı manzara ile karşılaşıyoruz. Ekonomide adı konulmamış, ciddi bir kriz var. Ülkeyi yönetenler bu krizi kabul etmiyorlar, onlara göre her şey dört dörtlük. Ancak sahada vatandaş  hiç de öyle söylemiyor." dedi... 

 

 

 

 

 

 

Kuraklık nedeniyle köylünün ürün alamadığına dikkat çeken Bingöl, " Kuraklık sadece tarımı değil, hayvancılığı da olumsuz yönde etkiliyor. Besici hayvanına yedirecek, hiç bir besleyici değeri olmayan samanı bile bulmakta güçlük çekiyor. Kurban Bayramı arafesindeyiz. Hayvancılık yapan köylümüzün yüzü gülmesi gerekirken, tam tersi adeta kan ağlıyorlar. Besiciler bayram gelmiş neyime diyor.Böyle giderse bir çok besici üretim yapmayı durdurum, elindeki malı yok pahasına satıp, büyükşehirlere göçmeyi düşünüyor. Tarım Bakanlığı her gün duyuruyor, hayvancılığı bu kadar destekliyoruz, tarıma şu teşvikleri veriyoruz diye, vatandaş soruyor, kime neye göre destek veriyorsunuz diye? Bir çok çiftçimiz, besicimiz, icralık olmuş durumda." dedi...

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.