MAGAZİN Haber Girişi : 25 Eylül 2023 09:41

ÇİFTLİĞİN GÖZDESİ OLDU

ÇİFTLİĞİN GÖZDESİ OLDU
Erzurum’un Oltu ilçesi Halit Paşa Mahallesinde 20 yıldır besicilik yapan Halis Cengiz'in Çınar ismini koyduğu 1,5 yaşındaki tosun gövdesindeki ay yıldız figürüyle çiftliğin gözdesi oldu.
ÇİFTLİĞİN GÖZDESİ OLDU

Gövdesinde ay-yıldızı çağrıştıran figürü bulunan simental cinsi bir buçuk yaşındaki Çınar isimli tosun, sahibi tarafından çok seviliyor ve özel ilgi görüyor.

 

 


Erzurum’un Oltu ilçesi Halit Paşa Mahallesinde 20 yıldır besicilik yapan Halis Cengiz (64) bir yıl önce aldığı danayı otlatırken, torunu Çınar Ayberk tarafından fark edilen ay -yıldız figürünü görünce hem heyecanlandı hem de mutlu oldu.

 

 

 

 


İşadamı ve besici aynı zamanda da emekli astsubay olan Halis Cengiz , “Torunumun dikkatinden kaçmayan görüntüye detaylı baktım. Gerçekten de şanlı bayrağımız gördüm. Torunum Çınar Ayberk bunu fark ettiği için bende tosunun ismini Çınar koydum. O günden sonra bu danamıza çok özenle bakıyoruz. Benim için çok özel oldu ve uzun sürede satmayı düşünmüyorum. Onu çiftliğin baş köşesinde büyüteceğim. Torunum Çınar 9 yaşında, tosun Çınar ise bir buçuk yaşında.” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.