GÜNDEM Haber Girişi : 20 Haziran 2022 17:24

CHP, Erzurum'da vekil çıkarmaya kararlı...

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Erzurum'da ''saha çözüm hareketini'' başlattı. İl Başkanı Suat Dülger, düzenlediği basın toplantısında, ''Erzurum'da çalmadık kapı, derdi dinlenmemiş vatandaş kalmayacak'' dedi.

ERZURUMEKSPRES - Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Erzurum'da ''saha çözüm hareketini'' başlattı. İl Başkanı Suat Dülger, düzenlediği basın toplantısında, ''Erzurum'da çalmadık kapı, derdi dinlenmemiş vatandaş kalmayacak'' dedi. 

haber arası reklam

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum'da güçlü bir kadroyla sahaya iniyor. Saha Çöüm Haraketi adı altında çalışmalarını yoğunlaştıran CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, bugün düzenlediği basın toplantısında yapılacak çalışmaların detaylarını anlattı. Çalışmanın startını vermek için Erzurum'a gelen CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'de önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

 

Ülkede idarenin yanlış kararları ile birlikte derinleşen ekonomik krizin büyük bir buhrana dönüştüğünü ifade eden CHP Erzurum İl Başkanı Suat Dülger, '' Toplumun her kesimi bu buhrandan derinden etkilendi. Hemşehrilerimiz bugün geldiğimiz noktada faturalarını dahi ödeyemez halde. Esnafımız art arda kepenk kapatmakta. Biz de bu zor dönemde halkımızın yanında olmaya ve yarınlarına umut olmak için canla başla çalışmaya gayret ediyoruz. Ekonomik krizin yanı sıra adalet ve insan haklarından her geçen gün uzaklaşan, demokrasiyi zedeleyen, gencini, emeklisini, kadınını; yani halkın tüm kesimlerini umutsuzluğa sevk eden bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Bu sebeplerle; Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından hayata geçirilen ve sonrasında Erzincan ile Sakarya Chp il başkanlıkları tarafından başarıyla yürütülen saha çözüm hareketini Chp saha çözüm olarak  Erzurum da da başlatıyoruz'' dedi. 

 

HALKIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

 

''Derinleşen bu ekonomik bunalımda halkımızın yanında olacak, Erzurum’da çalmadık kapı, derdi dinlenmedik hemşehrimiz bırakmayacağız'' diyen Dülger, '' Halkımızın sorunlarını sahaya inerek bizzat halkımızdan öğrenecek, Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanlığı olarak partimizin çözüm önerilerini halkımıza sunacağız. Yakutiye ilçemizden başlayacak olan Saha Çözüm Erzurum, tüm ilçe ve köylerimizde hane ve esnaf ziyaretleriyle halkımızın yanında olacak. Esnafıyla, işçisiyle, köylüsüyle, genciyle, kadın ve erkeğiyle tüm Erzurum halkıyla kol kola kentimizin ve ülkemizin sorunlarını konuşacak, yine halkımızdan gelen önerilerle sorunlara çözümler üreteceğiz. Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkımızdan aldığımız görüşleri İl Başkanlığımız ve CHP Genel Merkezimizin politikaları ile çözüme kavuşturacak plan ve programlar hazırlayacak, bunu halkımıza sunarak, hemşerilerimizle birlikte kentimizin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulacağız''diye konuştu.
   

 

Dülger konuşmasını şu sözlerle bitirdi;

 

''Parti örgütümüzden oluşan Saha Çözüm Ekibimiz, parti politikalarına hâkim, kentimizin sorunlarının farkında ve iletişim konusunda eğitim almış profesyonel partililerimizden oluşmaktadır. Çalışma boyunca ekibimiz, Yakutiye ilçemizden başlayarak, ilçe ve köylerimizde tüm hane ve işyerlerini ziyaret edip, vatandaşlarımıza, partimizin politikalarını anlatacak, iktidar olduğumuzda hayata geçireceğimiz Aile Destekleri sigortası, Merkez Türkiye projelerimizi, Tarım ve Hayvancılık Politikalarımızı, tanıtacak ve sorunlarını dinleyerek rapor haline getirecek. Hazırlanan bu raporlar Genel Merkezimize sunulacak ve çözüm yolları ortaya koyulacaktır. Bu süre zarfında esnafımız, çiftçimiz ve sivil toplum kurumları ile bir araya gelinecek ve kentimizin ekonomik kalkınmasıyla ilgili düşünceler tüm paydaşlardan öğrenilecektir''

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise ''Saha Çözüm Erzurum Hareketimiz bu amaç ve hedeflerle, Genel Merkezimizin ve İl Başkanlığımızın liderliğinde yola çıkıyor. Sorunların çözüldüğü bir Erzurum ve bir Türkiye hedefiyle çalınmadık kapı, kulak verilmedik hemşerimiz bırakmamak üzere Dadaşlar diyarı Erzurum’dan sahaya çıkıyoruz''dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.