SİYASET Haber Girişi : 26 Mayıs 2023 13:25

CHP'de sandık seferberliği...

CHP'de, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesi, Erzurum'da sandık güvenliğinin sağlanması ve 1. tur seçimlerinde tespit edilen eksiklikler gideriliyor.

ERZURUMEKSPRES - CHP'de, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesi, Erzurum'da sandık güvenliğinin sağlanması ve 1. tur seçimlerinde tespit edilen eksiklikler gideriliyor. 

haber arası reklam

 

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Erzurum'da düzenlediği basın toplantısında sandık güvenliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı ortağı partilerle birlikte yoğun bir çalışma yürüttüklerini, çalışmaların tüm ilçeleri, en ücra mahalleleri ve mezraları kapsayacak şekilde devam ettiğini ifade etti. 

 

1. turda eksik kalan sandık görevlileri ve müşahitleri tamamladıklarını da belirten Kaya açıklamalarında şunları söyledi;

 

''Seçimin başlayacağı saate kadar da tespit ettiğimiz eksiklerimizi tamamlamaya devam edeceğiz.
Seçimin başladığı saatten, sandıklar kapanana kadar azami düzeyde sandıklara sahip çıkmayı birinci hedef olarak önümüze koyduk. Seçim süresince yurttaşlarımızın oylarını özgürce kullanmaları için her türlü desteği vereceğiz. Sandıkların sayımı, tutanaklarının doğru bir şekilde tutulması, ıslak imzalı tutanakların alınması ve oyların YSK’lara teslim edilmesi sürecindeki görevlerimizi de yeniden gözden geçirdik.  
Halkın özgür iradesinin sandığa yansıması için çalışacağız; oyların çalınmasına asla izin vermeyeceğiz.
Üzülerek söylemeliyim ki 1. tur seçimlerinde olduğu gibi, 2. tur seçimlerde de yasa dışı bazı çalışmaların yapıldığı duyumlarını alıyoruz.
Aldığımız duyumlar arasında, Erzurum Büyükşehir Belediyesinde çalışan binlerce taşeron işçiye baskı yapıldığı; 1. tur seçimlerinde olduğu gibi, 2 tur seçimlerinde de yasadışı bazı eylemlere zorlandıkları haberleri geliyor. Bu baskılara ilişkin elimize ulaşan bir de video var.
Buradan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ve AKP’li yöneticileri bir kez daha uyarıyorum. Aklınızı başınıza alın! Seçimlere gölge düşürmeyin, halkın özgür iradesine müdahale etmeyin.
28 Mayıs 2. tur seçimlerinde yurttaşlarımıza baskı yapanlar, başkası yerine oy kullanalar, açık oy kullandıranlar vd. yollarla seçime müdahale edenler hakkında, derhal suç duyurusunda bulunacağımızdan ve kamuoyuyla da paylaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Doğunun Paris’i diye anılan Erzurum gayrisafi milli hasılada 69. sırada. Tarım ve hayvancılık dediğimizde ilk aklımıza gelen Erzurum’da, tarım ve hayvancılık bitme noktasına gelmiştir. Kış turizmi olması gerekenin çok gerisindedir.. Erzurum’da genç işsizlik oranı, en yüksek iller arasındadır. Kahve ve çay ocakları işsiz gençlerle dolu.
Erzurumlu yurttaşlarımıza da seslenmek istiyorum; bugüne kadar AKP’ye destek verdin de ne oldu? Hangi sorunun çözüldü? Palandöken Tüneli neden yapılmadı? Alvar barajına ne oldu? Kırık tüneli neden bitmiyor? 2022 yılında Meclis gündemine de taşıdığım, 2018 yılında bitmesi gereken Aziziye Depolama Göleti ne zaman bitecek? Erzurumlunun göz bebeği Erzurumspor başka takımların sahasında maçlarını yapıyor. AKP bir stadyumu bile Erzurum’a çok görmüş! AKP, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bu kadim şehrin kıymetini hiç bilmemiş, bilmez de!
Sevgili Erzurumlular, kıymet bilmeyene oy vermek sizleri de çok yordu. Gelin kıymet bilene oylarınızı verin. Genin, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinde 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Hem Türkiye’nin, hem de Erzurum’un geleceğini kurtarın.''

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.