SİYASET Haber Girişi : 02 Temmuz 2024 14:29

Can Eş: Bu olaylar hükümetin eseridir...

Can Eş: Bu olaylar hükümetin eseridir...

ERZURUMEKSPRES - Geçtiğimiz gün Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde Suriye uyruklu I.A.'nın, 7 yaşındaki Suriyeli yeğenini taciz ettiği görüntülerin şehri karıştırmasıyla başlayan ve Suriye'ye sıçrayan olaylarla ilgili CHP Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş'ten açıklama geldi. Suriyelilerin resmen ülkeyi istila ettiğini belirten Can Eş, bu eser hükümetin eseridir. Yıllarca uyardık ama dinletemedik''dedi.

 

Kayseri başta olmak üzere bazı şehirlerde yaşanan olayların Sığınmacıların gönderilmesiyle son bulacağını belirten CHP Erzurum İl Başkanı Serhat Can Eş, ülkenin artık sığınmacıları kaldıracak gücünün kalmadığını söyledi. Suriyeli ve sığınmacı politikasının artık çöktüğünü ifade eden Can Eş, ''Hükümet neden olduğu Suriye Krizini çözememiştir. Hükümet sığınmacıların geri gönderilmesi de dahil, sorunun çözümü için derhal harekete geçmelidir. ÖSO mensuplarının Türk Bayrağını yakması asla kabul edilemez. Sığınmacıların yarattığı, toplumsal, siyasal, ekonomik ve demografik sorunları çözmek için hiç bir girişimde bulunmamıştır. Vatandaşlarımızı itidalli olmaya ve böyle ortamlarda görülebilecek provokasyonlar karşısında dikkatli olmaya çağırıyoruz''dedi. 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.