KÜLTÜR-SANAT Haber Girişi : 11 Haziran 2021 16:23

AŞIK RAHİM SAĞLAM 30 YILLIK BİRİKİMİNİ BİR KİTAPTA TOPLADI

Erzurum'da Aşıklık geleneğinin yaşayabilmesi için ciddi gayretleri olan Aşık Rahim Sağlam Divandan Dökülenler adlı bir kitap çıkardı.

Erzurum'un tanınmış Halk Ozanlarından biri Olan Aşık Rahim Sağlam, 30 yıllık birikimini bir kitapta topladı. Sağlam bu gün ERK Haber'i ziyaret ederek kitabını Genel Yayın Yönetmeni Sinan Özçaylak'a hediye etti. 

haber arası reklam

 

 

 

 

Sinan Özçaylak'ın Erzurum'da aşıklık geleneğine ciddi katkılar sağladığını belirten Aşık Rahim Sağlam, " Sizler hem bu geleneğe ilgi duyan hemde, çalıştığınız her kurumda bizlere imkan sunan, bizleri destekleyen bir gazetecisiniz. Bu yüzden 30 yıllık birikimimi toparladığım kitabımı size hediye etmek istedim. Geleneğimize verdiğiniz desteklerden ötürü teşekkür ediyorum." dedi... 

 

 

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren, ERKHABER Genel Yayın Yönetmeni Sinan Özçaylak, Erzurum'da aşıklık geleneğinin unutulmaması gerektiğini belirterek, " Sizler bu geleneğin önemli temsilcilerisiniz. Ne yazık ki sizlerden sonra yetişen halk ozanımız yok. Geleneğin yaşayabilmesi için usta çıkar ilişkisiyle, bu işe meraklı gençleri kazanmak gerekiyor. Bu anlamda bir kurs merkezi açılabilir, bu noktada Kültür Müdürlüğü Bünyesinde Yenişehir'de Sünmani Kültür Merkezinde bir Kurs merkezi açılabilir. Hemde Kültür merkezinin ismiyle müsemma bir iş yapılmış olur." dedi 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.