SPOR Haber Girişi : 26 Nisan 2021 17:27

Antep'ten 3 altın puan

Bana göre çok iyi bir maçtı. Her ne kadar ilk yarı, iki takım temkinli oynasa da, Erzurumspor adına kaçan goller vardı.

Erzurumspor son haftalardaki çıkışına, Antep’te Gaziantepspor’u 3-2 mağlup ederek 3 puan daha ekledi. Bana göre çok iyi bir maçtı. Her ne kadar ilk yarı, iki takım temkinli oynasa da, Erzurumspor adına kaçan goller vardı.

haber arası reklam

 

 

 

 

 

İkinci yarı ise Erzurumspor, suskun golcüsü Gomez’in ayağından 53. Dakikada  öne geçmeyi başardı . Murat ın sağ kanattan ortasını güzel takip eden Gomez  gol perdesini açtı.  Gomez golcü ama , meyve vermeyen bir meyve ağacı gibi sezon başındanberi o fizik ve o deparlarla pek bir varlık gösterememişti. Yılmaz Hoca Gomez’i,  iyi  motive  etmiş  olmalı.

 

Cenk Ahmet’ in köşe atışından gelen topuna  Hasan yükseldi 59. Dakikada  ikinci golü kaydetti . Golün hazırlanışı,  Hasan’ın yükselmesi çalışılmış bir pozisyondu. 

 

Buğra Çağıran  sahneye çıktı , Antep ceza alanı önünde  önünü boşaltıp mermi gibi vurdu topa 3. Gol geldi . Haftanın golü olabilir Buğra’nın golü. Erzurumspor şut atabiliyor, atıyor, şutlardan gol çıkartabiliyor. Bunlar olumlu gelişmeler.. Şut atılmadan biten maçlar vardı. 

 

 

Gaziantepspor da güzel oynadı , herhangi bir tatsızlık veya bir tartışma çıkmadı iki takım arasında . Centilmence mücadele ettiler. Gaziantepspor’da Muhammet’in hakkını yememek lazım, 69 ve 90. Dakikalarda sahneye çıkarak iki güzel gol kaybetti takımı adına. Ki, Yılmaz Vural maçtan sonra Muhammed’i tebrik etti. Rakip takımın hocasının bir futbolcuyu tebrik etmesi kadar Spor sahalarında özlediğimiz bir görüntü var mıydı? 

 

 

Bana göre Fair-Play’ lik bir hareket ti Yılmaz Vural’ın bu futbolcuyu tebrik etmesi..

 

Tebrik  derken, Yılmaz Vural’ın hakemleri rakip hocaları veya rakip futbolcuları tebrik etmesini eleştiren kişilerin birazcık ‘medeni olmalarını' , insan sevgisini yüreklerinde taşımalarını, bir tebrik etmekle gönüllerin kazanıldığının da farkında olmaları gerektiğinin atını çiziyorum. 

 

Yılmaz Vural’ın  her hareketini eleştirmek yerine, Yılmaz Hocanın bu takımı toparlaması, büyük değişiklikler yapması, defanstaki futbolcuya bile gol attırması ön plana geçmeli. Takım ruhu aşılayan bir hocayı eleştirmek bence çok komik, gülünç ve  medeniyet dışı bir davranış. Adam ister gider öper, ister sarılır , ister tebrik eder. Hiç kimseyi medeni davranışından dolayı eleştirmek veya eleştiriyor görünmek akla mantığa ters bir davranıştır. Hoca içten bir adam , şov yapmıyor. Yapsa da helal olsun.

 

Maç boyunca  Yılmaz Vural’ın maçın havasına girip aksiyonel hareketleri, maça ayrı bir değer kattı. En azından su bidonu üstüne oturup sadece bakmakla yetinmedi. BU takıma Yılmaz hoca iyi dokunmuş, hiç kimseyi eleştirmiyorum hataları da olabilir Ama Erzurumspor bugün Gaziantep’te çabasıyla, tırnakları ile o çimleri kazıyarak 3 puanı aldı.  

 

 

Sadece hocanın maçın kritik dakikalarında 4 oyuncu birden değiştirmesini anlamaya çalıştım. 2. Yarı başında yapacağı değişiklikleri erteleyip 4 futbolcuyu aynı anda  değişmek istemesi, oyundan düşen futbolların da olması mıydı... Tabii ki takdir Yetkisi Sayın Vural’ındır, öyle kullanmıştır. Ama bu değişiklerde bir de Buğra kazanılmış oldu. Buğra nefis te bir gol attı..

 

Bana göre Erzurumspor’da şu an her futbolcu gol atacak seviyeye gelmiş durumda. Ligin sonuna doğru  ‘Yılmaz Vural’ın sürprizlerine hazır olun ‘..

 

 

Maç başlıyor gereksiz mesajlar başlıyor. Bunları bir kenara bırakın lütfen! Böyle taraftarlık falan olmaz, birileri ‘eleştiri hastalığına' yakalanmış.

 

 

Maçın başında Yılmaz Vural, 'Puan alırsak keyifli döneriz' demişti.. Keyifli de bindiler Antep’te uçağa... Maç çok iyi bir sonuçla bitti, öküzün altında buzağı aramaya gerek yok..

 

Kalan 4 maç Erzurumspor için çok önemli, 37 puan var. Kalan maçlardan Erzurumspor’a ekmek çıkacaktır. İnanın, inancınızı kaybetmeyin. İnanmayanlar zaten ‘seyirci ‘ onlara sözüm yok.

 

Yılmaz Vural’ı,  futbolcularını, yönetimi kutlamak gerekir. Gerisi teferruat.

 

Bu arada  şımarmamak, rakip takımları küçümsememek, rakip takımları aşağılayıcı paylaşımlar yapmak, Erzurumluya yakışmaz. Biz  4 maça ve alacağımız puanlara konsantre olalım... Yapılacak bu  aşağılayıcı paylaşımlar, rakipleri bilendirir! Gereksiz, nahoş davranışlar sergilenmemeli. Maç bitti  her şey orada kalsın.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • yılmaz günday 27 Nisan 2021 00:30

    yorumlar güzel tesbitler doğru uyarılar yerinde