YAŞAM Haber Girişi : 01 Eylül 2022 09:29

Annenin bohçasında hayat

4 çocuk annesi Medine Temel, zorlu doğa koşullarında bebeğini sırtına alarak ekmek mücadelesi veriyor.

 

Mardin'in Mazıdağı ilçesinden çalışmak için Erzincan'ın Üzümlü ilçesi Pelitli köyüne gelerek gün boyu ter döken 4 çocuk annesi Medine Temel, zorlu doğa koşullarında bebeğini sırtına alarak ekmek mücadelesi veriyor.

haber arası reklam

 

 

 

 

 

 

Yaşamın zorluklarını aşmak ve çocuklarına daha iyi bir gelecek sunmak için kilometrelerce uzaktaki evlerinden Erzincan'ın Üzümlü ilçesi Pelitli köyüne gelen mevsimlik işçilerden Medine Temel, çalışkanlığıyla dikkat çekiyor.

 

 

 

 

 

 

çocuk annesi Medine Temel, bölgenin zorlu koşullarına aldırış etmeden çalışıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Günün ilk saatleriyle çalışmaya başlayan Temel, ateş, duman ve kavurucu sıcağın altında gün boyu bebeği Ahsenat'ı sırtına alarak ekmeğini mangal kömüründen çıkarıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Sırtında çocuk ile çalışmanın zor olduğunu söyleyen Medine Temel, “Bizim mesleğimiz zordur. 4 çocuğum var, ama çocuklarımın okulu var, masraflarımız için çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Temel, “Gece çadır soğuk oluyor, gündüz ise kömür ocağına geliyoruz, o da bizimle geliyor. Akşam gittiğimizde soğuk olmasına rağmen yıkıyoruz'' diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.