GÜNDEM Haber Girişi : 22 Temmuz 2021 17:10

Anadolu'nun zirvesinden serinleten lezzetler: Arzen dondurmaları...

Anadolu'nun zirvesinden serinleten lezzetler: Arzen dondurmaları...
30 Yılı aşkın bir süredir tatlı ve dondurma sektöründe faaliyet gösteren ve ulusal bir marka haline dönüşen ARZEN Dondurmaları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kılıç, önümüzdeki süreçte hedeflerinin ihracat ağırlıklı üretim olduğunu söyledi

ERZURUMEKSPRES - 30 Yılı aşkın bir süredir tatlı ve dondurma sektöründe faaliyet gösteren ve ulusal bir marka haline dönüşen ARZEN Dondurmaları  Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kılıç, önümüzdeki  süreçte hedeflerinin ihracat ağırlıklı üretim olduğunu söyledi

 

Dondurma ve sütlü tatlı üretiminde Türkiye'nin markası haline gelen ARZEN Dondurmaları Yönetim Kurulu Başkanı Murat KILIÇ, dondurma sektörüne kazandırdıkları yenilikler hakkında önemli bilgiler paylaştı.  

İmalatının tamamını Anadolu'nun zirvesi Erzurum'da gerçekleştiren ve Türkiye'nin tüm illerine sevkiyat sağlayan ARZEN Dondurmaları, üretim çeşitliliği ve kapasitesi yanı sıra istihdam anlamında da bölgeye ciddi katkı sağlamakta ve 400'ü aşkın personel ile hizmet vermekte. Bununla birlikte dondurma üretiminde kullanılan süt ihtiyacının karşılanması için keçi sütü üretim tesislerinin oluşmasını sağlayan ARZEN, bölgenin kalkınmasına da katkı sağlıyor.

 

 

ARZEN üretim tesislerinde hali hazırda 25 farklı çeşit dondurma üretiminin gerçekleştirildiğini dile getiren KILIÇ, ürün dağıtım omurgasının Karadeniz , Marmara, Ege ve Orta Anadolu Bölge müdürlükleri tarafından sağlandığını bildirdi.

Dondurma üretiminin yanı sıra, özellikle baklava üretiminin Türkiye'nin lezzet merkezi haline dönüşen Kılıçoğlu Pastaneleri için özel imalat yapıldığını belirten Kılıç, bu şubelerde ise yüzü aşkın baklava, pasta ve  sütlü tatlı çeşidi ile hizmet verdiklerini söyledi.

Dondurma üretim tesislerine dair bilgiler paylaşan ARZEN Dondurmaları Yönetim Kurulu Başkanı Murat KILIÇ şunları dile getirdi; 

Sıcak ve kavurucu yaz günlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan dondurma, her kesim tarafından sevilerek ve yoğun bir şekilde tüketiliyor. Bu bizim işimizin ciddiyetini daha da artırıyor ve ürettiğimiz ürünlerin lezzeti kadar, hijyenik olmasını da öncelikli hale getiriyor. Bu noktada tüketicilerimize mutlaka seçici davranmalarını tavsiye ediyoruz.

Yüksek kapasite, yüksek kalite, yüksek hijyen  ve vazgeçilmez lezzet şartlarını göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz tesislerimizde,  İtalyan dondurma üretim teknolojileri kullanılarak el değmeden üretim gerçekleştiriyoruz.

 Ürettiğimiz ürünlerimizi ise modern teknolojilerle donatılı soğuk hava depolarında muhafaza ederek soğuk zinciri kırmadan bölge müdürlüklerimiz aracılığı ile Türkiye'nin dört bir yanına sevk ediyoruz.

 

 

Teknolojik olarak modern ve hijyenik tesislerimizin yanı sıra bizleri ön plana çıkararak vazgeçilmez kılan en önemli etken ise ARZEN'in tamamen natürel oluşudur.  Zira bizler dondurma üretiminde kullandığımız süt çeşitlerinden meyvelere varıncaya kadar tüm aşamalarda tamamen doğal ve organik ürünleri tercih ediyoruz.

Üretim kalitemizin yurt içindeki vatandaşlarımızın kabulü ile tescillenmiş olması, bizleri ihracata yöneltti.

Daha önce yaptığımız uluslararası görüşmelerin olgunlaşmasından hemen sonra pandemi şartları gereği durdurmak zorunda kaldığımız görüşmelerimize ise bu günlerde yeniden başladık.

Önümüzdeki süreçte ise başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın bir çok noktasına soğuk zincir yolu ile ürün göndermeyi hedefliyoruz.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.