EKONOMİ Haber Girişi : 13 Kasım 2023 23:31

TPF Başkanı Düzgün: İndirim çağrısına desteğimiz devam edecek...

TPF Başkanı Düzgün: İndirim çağrısına desteğimiz devam edecek...
Ticaret Bakanı Ömer Bolat başkanligında düzenlenen "İş Dünyası ile İstişare "toplantısına katılan TPF Başkanı Ömer Düzgün, ''Cumhuriyet'in 100.Yılında Halkımızın Devletimizin Yanındayız" kampanyasına TPF olarak desteğimiz devam edecek''dedi...

ERZURUMEKSPRES - Ticaret Bakanı Ömer Bolat başkanligında düzenlenen "İş Dünyası ile İstişare "toplantısına katılan TPF Başkanı Ömer Düzgün, ''Cumhuriyet'in 100.Yılında Halkımızın Devletimizin Yanındayız" kampanyasına TPF olarak desteğimiz devam edecek''dedi...  

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İş Dünyası ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle Haliç Kongre Merkezinde bir araya geldi. 2022'de yapılan indirim kampanyalarının değerlendirildiği ve devamının istendiği toplantıya Türkiye Perakendeciler Federanyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, Başkan Yardımcısı Faruk Güzeldere'nin yanı sıra giyim, mobilya, elektronik eşya firmaları ve lokanta ve otel gibi hizmet sektörlerinin temsilcileri katıldı.

 

 

İş Dünyası ile istişare toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "13 Ekim 2023 tarihinde özel sektör kuruluşlarımıza bir fiyat indirim kampanyası çağrısı yapmıştık. Aradan bir ay geçti, bugün 13 Kasım 2023. Bugüne kadar çok sayıda iş dünyası kuruluşlarının bu kampanyaya destek veren açıklamalarını ve binlerce üyelerinin kampanyaya katılım sağlamalarını memnuniyetle takip ettik. Bunun sonucunda başta otomotiv ve gayrimenkul olmak üzere gıda ve giyim, perakende sektörlerinde mobilya elektronik eşya, lokanta ve otel gibi hizmet sektörlerinde yapılan fiyat indirimleri vatandaşlarımızı kısmen de olsa memnun etmiş, en önemlisi fiyatların düşeceğine olan inanç ve güven kamuoyunda artmıştır." şeklinde konuştu.

 

TPF BAŞKANI DÜZGÜN: İNDİRİM ÇAĞRISINA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

 

Toplantıda söz alan TPF Başkanı Ömer Düzgün, ''Cumhuriyetin 100. yılında Halkımızın ve Devletimizin Yanındayız'' kampanyasına Türkiye Perakendeciler Federasyonu olarak destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Hükümetin kararlılıkla uyguladığı ekonomik politikalar ve aldığı tedbirlerden memnuniyet duyduklarına vugu yapan Düzgün, ''Hükümetimizin samimiyet ve kararlılıkla uyguladığı ekonomi politikalarının olumlu manada etkisini görmekteyiz. Yapılan bu doğru çalışmalar Türkiye ekonomisinin büyümesine ve ihracatın artmasına büyük katkı sağlamaktadır''dedi. 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.