EĞITIM Haber Girişi : 01 Aralık 2023 13:15

TEŞVİK ÖDÜLLERİNİ REKTÖR ÇOMAKLI'NIN ELİNDEN ALDILAR

TEŞVİK ÖDÜLLERİNİ REKTÖR ÇOMAKLI'NIN ELİNDEN ALDILAR
Atatürk Üniversitesi, “Emeğe saygı gösterme ve başarıyı takdir etme: Gösterilen çabalara saygı gösterilir ve başarılar tanınır” ilkesi doğrultusunda düzenlediği Bilimsel Teşvik Törenlerine devam ediyor.

Hazırladıkları bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası bilim camiasında üniversite ismini duyuran akademisyenleri ödüllendiren Atatürk Üniversitesi, “Emeğe saygı gösterme ve başarıyı takdir etme: Gösterilen çabalara saygı gösterilir ve başarılar tanınır” ilkesi doğrultusunda düzenlediği Bilimsel Teşvik Törenlerine devam ediyor.

 

 


Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında yaptıkları araştırma faaliyetleri için Ekim ayında başvuran öğretim üyelerine ödülleri, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından verildi.

 

 

 

 

 

 


Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda yayın, patent, proje ve firmaları ile ön plana çıkan akademisyenlere ödüllerini takdim eden Rektör Çomaklı, araştırma temelli yaptıkları çalışmalarından ve başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik etti.

 

 


Çalışan, üreten ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan tüm personelin her açıdan desteklendiğini belirten Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinin, kadim geçmişine yakışır çalışmalarla daima bir adım önde olması gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 “Üniversitemiz, A2 Kategorisine Yerleşerek Başarısını Sürdürdü”
Bu ödüllerin aslında bir akademik birikimin sonunda alınan ödüller olduğuna vurgu yapan Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “Akademisyenlerimizin bugüne kadar olan çalışmaları, kendi sosyal yaşamlarından feragat ederek bilimsel yayınlara daha fazla eğilim göstermelerinin bir sonucu olarak karışımıza çıkıyor” dedi.

 

 


Rektör Çomaklı: “Verilen bu emekler de bizlere başarı olarak geri dönüyor. Bildiğiniz gibi, bilimsel ve araştırma-geliştirme çalışmaların yanında topluma hizmet noktasında da önemli atılımların gerçekleştiği üniversitemiz, Araştırma Üniversiteleri 2021 yılı performans sıralamasında A3 kategorisinde yer alırken, gösterge ile performans değerlendirmeleri sonucunda A2 kategorisine yerleşerek başarısını sürdürdü. Önümüzdeki yıl ise sizler sayesinde asıl hedefimiz olan A1 kategorisine yerleşeceğimizi ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.
Bilimsel Teşvik ve Ödül Töreni, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.