SİYASET Haber Girişi : 27 Mart 2024 20:37

Milli Eğitim Bakanı Tekin Erzurum’da

Milli Eğitim Bakanı Tekin Erzurum’da
Mili Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, memleketi Erzurum’un Horasan ve Pasinler ilçelerinde esnaf ziyaretlerinde bulunarak, belediye başkan adaylarına destek istedi.

Beraberinde AK Parti MKYP Üyesi Fevzi Polat ve İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu ile birlikte Horasan ilçesini ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’i ilçe girişinde Horasan Belediye Başkan adayı Recep Karataş, partililer ile yüzlerce araçlık bir konvoy karşıladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Tekin, daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak, belediye başkan adaylarına destek istedi. Horasan Fen Lisesi’ni de ziyaret eden Tekin, burada öğretmenlerle bir araya geldi.

 

 

 

 

 

 "İki oyunuza talibiz; biri Recep başkana, bir tanesi Sekmen başkana"
Horasan’da vatandaşlara hitap eden Bakan Tekin, vatandaşlardan hafta sonunda yapılacak seçimlerde belediye başkan adayına destek vermelerini isteyerek, “Belediye başkanınızı seçeceksiniz. İçinizden birisi hizmet edecek, hizmet ederken de bakın belediye başkanları tek başına hizmet edemezler. Belediye başkanlarının mutlaka arkalarında destek alacak birilerinin olması gerekiyor. Diyorum ki belediye başkanlarına; ben seçilen belediye başkanlarımıza destek olacağımı ortaya koymak için buradayım. Recep kardeşimiz de milli eğitimle ilgili olarak benden Horasan'la ilgili taleplerde bulundu. Biz zaten bunların büyük kısmını yatırım programımıza almıştık. Burada bir kez daha zikredeyim. Mümtaz Turhan İlkokulu'nun ana binası depremden dolayı yeniden yapılmak üzere yıkılmıştı. Onu yatırım programımıza aldık inşallah. İkincisi Şerefiye Mahallemizde bulunan 16 derslikli Kurtuluş İlk ve Ortaokulu. Onu da inşallah yatırım programımıza aldık. O da hayırlı olsun. Üçüncüsü yine bu da planlamalarımızda vardı, açıklamak bugüne kısmetmiş. İnkılap İlkokuluna ek olarak 12 derslikli bir bina var Kazım Karabekir Mahallesi'nde. Onu da inşallah yatırım programımıza aldık. O da hayırlı olsun diyelim. Bir de yine başkanımızın verdiği notlardan ilçemiz İnönü Mahallesi'nde dört derslikli bir ilkokula ihtiyaç var. Onu da inşallah yatırım programımıza koyacağız. Böylece Horasan'a inşallah eğitim öğretim altyapısındaki bütün eksikleri gidermiş oluruz. Hayırlı uğurlu olsun. Recep başkanımızın yanında ikinci bir destekçisi, en önemli desteklerinden bir tanesi büyükşehir belediye başkanı olacak. Dolayısıyla Recep başkana vereceğiniz oylar kadar Mehmet Sekmen başkana vereceğiniz oylar da önemli. Biz sizden iki oyunuza talibiz; bir tanesini Recep Başkan'a, bir tanesi Sekmen başkana” diye konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.