GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 07 Nisan 2021 21:00 Haber Girişi : 06 Nisan 2021 15:12

UZUNDERE BELEDİYESİ’NDE DENETİM ŞOKU

BAŞKAN HİLMİ AKTOPRAK İLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSU!

Uzundere Belediyesi Meclis üyeleri Başkan Hilmi Aktoprak’la ilgili Tortum Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. AK Parti’den 2 MHP’den 1 Denetleme Kurulu Meclis Üyeleri, yaklaşık 45 gün süren denetimleri sonucunda hazırladıkları ve 14 maddeden oluşan, özellikle doğrudan temin işleri ve hizmet ve mal alımlarında bir takım yolsuzluklar ve usulsüzlükler olduğu iddiaları ile ilgili Raporu Belediye Meclisine sundu. Bununla da yetinmeyen Meclis üyeleri Tortum Cumhuriyet Başsavcılığı’na   konu ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

haber arası reklam

 

 

 

 

Konu ile ilgili görüşlerini almak istediğimiz Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, “ Belediye Meclis Üyelerimizin hazırladığı böyle bir rapor meclise sunuldu. Ancak savcılığa gidilip gidilmediğini ben bilmiyorum. İddia edilenlerin hepsinin evrak üzerinde bir karşılığı ve cevabı var. Hukuki süreç başlarsa cevabını veririz. Siz de zahmet edip Uzundere’ye gelirseniz, hepsini size de açıklarım. Ancak telefonda, o bunu demiş, bu şunu söylemiş, bu tarz şeylere ben cevap vermiyorum” dedi…  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.